Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde üniversitelerimizin staj taleplerine her zaman olumlu yaklaşan, destekleyen, öğrencilerin teorik bilgilerini işyerlerinde uygulamalı bilgilerle pekiştirmelerinin öneminin bilincinde olan Şirketimiz, okullarımızı ve öğrencilerimizi desteklemeye devam etmektedir.

Bu bağlamda, Aslankaya’ya her yıl  yoğun bir staj başvurusu olmaktadır. Haziran – Ekim döneminde üniversite öğrencilerine yaz dönemi stajı; eğitim öğretim döneminde sekiz ay boyunca Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan öğrencilere de 3308 sayılı yasa kapsamında Mesleki Beceri Eğitimi imkanı sağlanmaktadır.

Staja/Mesleki Beceri Eğitimine  başlatılan öğrencilerin kabul işlemlerinin tamamlanmasının ardından Oryantasyon eğitimine alınmaktadırlar.

Eğitimimizde; Şirketimizde nasıl bir staj yapacakları, nelere dikkat edilmesi ve nasıl davranılması gerektiği, çalışma koşullarımız, hangi ünitelerde bulunacakları, eğitimcilerinden nasıl yardım alacakları, öğrenmeyi nasıl sağlayacakları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.